DARMOWA DOSTAWA KURIEREM OD 499 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co daje dziecku rysowanie?

2022-07-12
Co daje dziecku rysowanie?

Kiedy maluch wykazuje dryg do rysowania, zdecydowanie warto mu na to pozwolić i zachęcać do takiej aktywności. Czy to wczesne bazgrołki, czy artystyczne szkice – rysowanie dla dziecka będzie nie tylko wspaniałą zabawą, ale również pozytywnie wpłynie na jego rozwój emocjonalny i intelektualny.

Zalety rysowania – jakie korzyści płyną dla dziecka z niewinnej zabawy?

Niemal wszystkie dzieci lubią rysować. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej – nie każdy musi być artystą! Ale rysowanie dla dziecka to nie tylko chwile beztroskiej aktywności, ale przede wszystkim działanie bardzo efektywne dla jego rozwoju. Dlaczego warto zachęcać malucha do rysowania?

  • Rysowanie pomaga ćwiczyć małą motorykę i sprawność manualną, doskonalić prawidłowy chwyt i wyczuwać siłę nacisku na przedmioty.
  • Dzięki rysowaniu dziecko rozwija wyobraźnię i kreatywność – wszak jedynym ograniczeniem jest rozmiar kartki.
  • Rysowanie to doskonały trening koncentracji, cierpliwości i precyzji.
  • Podczas rysowania i szukania inspiracji dziecko pobudza swój intelekt, a także ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, jeśli stara się uchwycić na rysunku coś, co kiedyś gdzieś widziało.
  • Obcowanie ze sztuką i jej tworzenie wyostrza wrażliwość oraz kształtuje poczucie estetyki.
  • Rysując, dziecko może okazywać emocje oraz przekazywać swoją wizję i interpretację świata – to dobra wskazówka dla rodziców!
  • Rysowanie to dla dziecka chwila przyjemności, beztroskiej zabawy i po prostu radości, która daje mu satysfakcję ze stwarzania czegoś swojego, wyłącznie własnymi siłami.

Nie należy dziecka zmuszać do rysowania – jedne chętniej sięgają po kredki, inne wolą pozostałe aktywności. Mimo to warto stwarzać warunki sprzyjające artystycznym zapędom – zadbać o przybory i miejsce do rysowania, a przede wszystkim okazać zainteresowanie oraz wsparcie. Najważniejsze jednak, to dać maluchowi wolność twórczą – tylko wtedy rysowanie przyniesie dziecku i korzyści dla jego rozwoju, i co najważniejsze – czystą przyjemność.

Polecane

pixel